AVTODOREXPO

dates will be defined later

Два мости біля Тернополя випробували на міцність

Фахівці перевірили міст через річку Гніздечна у селі Шляхтинці та шляхопровід через залізницю біля міста Тернопіль.
Про це повідомили в Службі відновлення і розвитку інфраструктури в Тернопільській області.
«Фахівці Головної науково-дослідної установи України з питань будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг і транспортних споруд ДП Національний інститут розвитку інфраструктури за допомогою спецобладнання провели обстеження та оцінку технічного стану штучних споруд на автомобільних дорогах М-19 Доманове – Ковель – Чернівці та Р-41 Обхід Тернополя», – йдеться у повідомленні.
Обидві штучні споруди Служба відновлення та розвитку інфраструктури розпочала ремонтувати торік і завершує упродовж 2024 року.
Головна мета випробувань – перевірити якість та надійність мостів, а також їх відповідність сучасним Державним будівельним нормам. Також воно є важливим кроком перед прийняттям штучних споруд у експлуатацію.
Прикріпленні до штучних споруд датчики фіксували, як вони реагують на статичне та динамічне навантаження. Навантаження на різних ділянках мосту створювали три вантажні автомобілі, середньою масою близько 33 т кожна. Вантажні автівки проїжджали через міст, а також зупинялися у контрольних точках для проведення замірів.
Під час випробування велась реєстрація та спостереження за контрольованими інструментальними відгуками. Динамічні та статичні прогини вимірювались реєстраційною системою на базі тензометричного підсилювача, а статичні прогини вимірювались прогиномірами.
За результатами проведених випробувань фахівці ДП «Національний інститут розвитку інфраструктури» отримали фактичні характеристики елементів і конструкцій мостів, здійснили технічну оцінку їх несної спроможності, визначили динамічні характеристики та фактичну вантажопідйомність прогонових будов.
Нагадаємо, під час воєнного стану Служба відновлення та розвитку інфраструктури ремонтує мости та шляхопроводи на стратегічно важливих автошляхах області задля поліпшення логістики.

 

Джерело: 20minut.ua

Share on social networks