AVTODOREXPO

dates will be defined later

В Україні готують програму заміни 2 мільйонів вуличних ліхтарів

Майже 2 мільйони вуличних ліхтарів треба міняти на енергоощадні, повідомили у Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури України. Половину ліхтарів планують замінити за півроку, розраховуючи на підтримку партнерів. Про це йдеться у матеріалі ICTV.
«З дефіцитом електроенергії було прийнято рішення, в рамках економії електроенергії поки що відключити його. У нас більше 800 ліхтарів, по нашій громаді це близько 500 тисяч гривень на рік. За ці кошти можна зробити» – каже Олександр Слюсар, сільський голова Дівичок у Київській області.
По всій країні замінити треба 2 мільйони світильників, порахували в уряді:
«До 2-х мільйонів – це ми брали максимально. Це попередньо те, що ми порахували необхідно для заміни всіх ліхтарів в країні», – каже Сергій Сухомлин, голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури.
В містах обирають, що для них зараз важливіше, і ліхтарі не обирають у громадах, де кожна копійка порахована. Тож «енергоненажер» легше вимкнути.
«Його треба змінювати. Тому що зараз існують так звані газорозрядні лампи. Не використовують лампи розжарювання, але вони споживають значно більше енергії», – каже Олексій Тихонов, радник міського голови міста Києва.
Програму із заміни вуличних ліхтарів оголосили в Держагентстві відновлення. Сподіваються все зробити коштом партнерів. Так і струм в країні заощадять.
«Якщо ми беремо, наприклад, 1 мільйон ліхтарів по країні – це приблизно 500 гігават енергії по країні», – каже Сергій Сухомлин.
Та найголовніше, міняючи ліхтарі, урядовці сподіваються провести донорів у громади, найперше прифронтові.
«Для наших донорів підтримка громад – це один з пріоритетів і заходи з енергоефективності – це також пріоритет».
П’ять років тому в місті Житомир замінили всі натрієві, так звані, газові лампи. Тоді в місті перейшли на 100% світильників. Ліхтарі оновили за місяць, а гроші віддавали частинами – така була домовленість міста і виробника.
«Споживання електроенергії спало майже вдвічі – з 3,4 млн кВт·год до 1,7 млн кВт·год. Це дуже хороший показник. За рахунок того, що у нас договір був укладений з продавцем на умовах, що ми протягом 5 років здійснюємо розрахунок частинами, фактично, за рахунок економії ці кошти і окупились», – каже Сергій Ковальчук, директор комунального підприємства «Міськсвітло» Житомирської міськради.
Заявки від громад вже зібрали, їх урядовці покажуть партнерам. Результат домовленостей планують мати за два місяці, а заміну ліхтарів у громадах планують почати за пів року.

 

Джерело: facebook.com/agency.for.restoration

Share on social networks