AVTODOREXPO

dates will be defined later

Український стартап випускає електровантажівки для міської логістики

Підприємець з Миколаєва Сергій Селіванік створив стартап MeGoElectric UA, який виготовляє електричні вантажівки. Такий автомобіль лише на одному заряді може провезти тонну вантажу на 100 кілометрів і більше. Тепер у планах команди – створити електромобілі для людей, які пересуваються у кріслах колісних.
«Ми починали з нуля та невеликої кількості старого електроінструменту, який знайшли в гаражі. У нас не було жодних інвестицій. Те, що ми маємо зараз, – це результати нашої роботи. Такі електромобілі дуже енергоефективні. Цей транспорт – наша головна ідея, яку технічно вдалося реалізувати за три роки», – розповідає CEO компанії Сергій Селіваніко.
Компанія уже створила дві версії електричних вантажівок і постійно покращує автомобілі. Попри невелику вагу близько 450 кілограмів, такі авто можуть перевозити тонну вантажу на відстань 100 кілометрів лише за 1 євро.
Наразі MeGoElectric працює над розробкою авто для людей у кріслах колісних. Це повністю нова модель, яку будуть виготовляти з нуля. Також у компанії почали виробництво автомобілів для кур’єрів і різного виду доставки.
Основна частина компонентів електровантажівки виготовляється в Україні: шасі, каркас, кузов – MeGoElectric UA, скло – Дніпро, пластикові деталі кабіни – Одеса. Закордонного походження лише батарея, електродвигун і контролер.
«Звісно, що ніхто не буде сперечатися з тим, що не всі компоненти цього авто вироблені в Україні, але це більше 82%. Бо все що ви бачите перед собою, це або вироблено працівниками MeGoElectric UA, а саме – все шасі, каркас та інші компоненти, а лише батарея, контролер та електродвигун закордонного виробництва. Все інше, це або свої розробки та виготовлення, або українського виробництва, наприклад скло у автівки з Дніпра, а пластик кабіни з Одеси».
Окрім того, витрати на обслуговування електромобіля у 5 разів нижчі, а споживання мастильних матеріалів – у 7 разів менше. Якщо потрібно перевозити більше вантажу, передбачена модульна концепція – можна додати причіп із власним електродвигуном та батареєю.
Наразі компанія працює лише на ринку України. Проте в планах на майбутнє також продаж в Україні та Європі нової моделі авто для людей у кріслах колісних. За наступні два-три роки компанія планує випустити сотні таких автомобілів.
«Всім стартаперам-початківцям можу порадити одне: вірте у свій продукт та своє бачення, бо без цього нічого не вийде. Вас можуть знецінювати та говорити, що ця ідея нікому не потрібна, але продовжуйте йти до своєї мети» – каже Сергій Селіваніко.

 

Джерело: mc.today

Share on social networks