На британському ринку з’явилася технологія видалення вуглецю з атмосфери та його фіксації у переробленому бетоні. Завод з мінералізації у Лондоні збудували компанії Aggregate Industries та neustark для швейцарського екологічно чистого стартапу, який має 19 об’єктів у Європі.
Знесений бетон є найбільшим у світі джерелом будівельних відходів, але технологія neustark допомагає перетворити його на поглинач вуглецю, замикаючи вуглець, вилучений з атмосфери, у переробленому бетоні.
Бетон зі знесених будівель подрібнюється і просіюється на переробному майданчику британської компанії Aggregate Industries. Потім він проходить процедуру, під час якої CO2, уловлений з біогазових установок, зріджується і впорскується в бетонні гранули.
Це запускає процес мінералізації, який фіксує вловлений вуглець у гранулах, а потім може бути використаний для виготовлення нового бетону з переробленим вмістом всередині або інших будівельних матеріалів, зазначили в компанії.
Повідомляється, що з моменту комерційного запуску технології neustark у 2023 році було вилучено понад 2 500 тонн вуглецю, а до 2030 року планується вилучити один мільйон тонн.
Генеральний директор Aggregate Industries UK Лі Слейт сказав: «Це виводить боротьбу за скорочення викидів вуглецю на новий рівень шляхом карбонізації. Технологія доступна вже зараз і працює – вона може змінити ситуацію вже зараз, а не через п’ять років».
За допомогою своєї технології та її подальшого розвитку компанія neustark має на меті у 2030 році вилучити з атмосфери мільйон тонн CO2.
Джерело: highwaysmagazine.co.uk