AVTODOREXPO

dates will be defined later

Robocone – роботизовані самохідні дорожні конуси

Дорожня галузь має чимало інноваційних рішень, покликаних вирішити ті чи інші проблеми. При цьому одне з найважливіших завдань – захист життя і здоров’я дорожніх робітників. Саме з цією метою британські інженери винайшли Robocone – колісні роботизовані конуси, які можуть самостійно пересуватися на місце встановлення або назад. На думку розробників, такі конуси також здатні скоротити час дорожніх робіт і покращити комфорт автомобілістів.
Прототип такого дорожнього конуса розробила інженерна компанія Costain. Пристрій може рухатися зі швидкістю 6,5 км на годину і самостійно з’їжджати з автомагістралі, коли ремонтні роботи завершуються.
Наразі водії змушені миритися з довгими ділянками доріг з конусами, тому що скидати і збирати конуси дуже небезпечно. Замість того, щоб постійно прибирати і пересувати конуси, компанії огороджують великі ділянки одразу для безпеки. Винахідник та інженер Вільям Кліффорд з Costain сказав, що роботизовані конуси дозволять зменшити огороджувані території.
Річард Голледж, старший інженер-програміст, який допоміг розробити пристрій, сказав, що конусами Robocone також набагато легше маневрувати, аніж звичайними, адже самохідним конусам потрібна лише хвилина, щоб зайняти потрібну позицію.
«Вони не є автономними, – сказав Голледж. – Їх місце розташування буде визначатися оператором. Якби вони були повністю автономними, виїжджали на автомагістраль і виявляли аварію, це було б ідеально, хоча ми ще далекі від цього».
Досі конуси Robocone використовувались у Британії лише у тестових ситуаціях і потребують схвалення місцевого Агентства автомобільних доріг, перш ніж їх можна буде використовувати їх на автомагістралях.
Розробники також зазначають, що кожен самохідний конус оснащений GPS-трекером, що допоможе розв’язати наявну в Британії проблему крадіжки конусів заради розваги.
Суттєвий мінус нового рішення – його ціна. На стадії прототипу Robocone значно дорожчі за традиційні пластмасові конуси і коштують близько 100 фунтів стерлінгів проти 5 фунтів стерлінгів.
Водночас розробники конусів бачать їхнє далеке майбутнє і вважають, що такі пристрої будуть «спілкуватися» з автомобілями і заздалегідь попереджати водіїв про перекриття доріг, пропонуючи змінити маршрут.

 

Джерело: telegraph.co.uk

Share on social networks