Міст Да Вінчі – це перша мостова конструкція, створена методом 3D-друку із використанням відходів від обробки каменю. Над проектом спільно працювали кафедра ArCoD Політехнічного університету Барі та провідні компанії у галузі 3D-друку та обробки каменю WASP і B&Y.
Ідея мосту була навіяна проєктом Леонардо Да Вінчі щодо самонесучого мосту, який з’єднав би район Пера (сучасна Галата в Бейоглу) з Константинополем (сучасний Стамбул), перекинувшись через бухту Золотий Ріг. Створений прототип, задуманий як пішохідний міст, має проліт приблизно шість метрів і переосмислює бачення Леонардо, адаптуючи його до потреб експерименту.
Одним із головних відмінних аспектів проекту є використання високоінноваційного та екологічно стійкого матеріалу: розчину з низьким впливом на навколишнє середовище, виготовленого з 30% відходів каменю і мармурового порошку та в’яжучого на основі вапна. Це рішення розробив італійський стартап B&Y by Vincenzo Gurrado і воно демонструє потенціал повторного використання відходів у будівництві.
Для будівництва мосту загальна конструкція була розділена на 13 блоків зі змінними шарами, надрукованих за допомогою широкоформатного 3D-принтера для цементних матеріалів 3MT LDM Concrete від компанії WASP.
Готові блоки мосту були зібрані в Університеті Барі за допомогою системи тимчасового центрування. Завдяки принципу стереотомії, який використовував Леонардо Да Вінчі у своєму оригінальному проекті, міст здатний підтримувати сам себе.
Міст Да Вінчі є важливою відправною точкою для подальших розробок: наступні кроки включають оцінку механічних властивостей використаних матеріалів і вдосконалення процесу друку. Ці результати можуть прокласти шлях до нових застосувань в архітектурному секторі, просуваючи більш стійке і технологічно досконале бачення.
Джерело: 3dwasp.com