АВТОДОРЕКСПО

дати будуть визначені згодом

В США почали будувати першу «розумну» дорогу

Стартап Cavnue, який підтримується компанією Alphabet, розпочав будівництво першої «розумної дороги» в США на п’яти-кілометровій ділянці автомагістралі 94 у штаті Мічиган. Проєкт дає змогу зазирнути в майбутнє американських доріг з технологічно оснащеними смугами для підключених транспортних засобів. Згодом, на таких дорогах базуватиметься автомобільний рух на основі безпілотного керування.
Цей пілотний проєкт розробляє систему відстеження для Департаменту транспорту штату Мічиган і водіїв на шосе, щоб інформувати про потенційні проблеми на дорозі, такі як перешкоди, аварії, затори, вибоїни та погодні умови. В майбутньому автоматизовані й напівавтоматизовані транспортні засоби будуть отримувати інформацію ключову інформацію про дорогу на милю чи дві вперед.
Проєкт пілотної програми знаходиться між Енн-Арбором і Детройтом, а пізніше планується розширити «розумну дорогу» ще на 64 кілометри в шість етапів, які з’єднають обидва міста. Система працює за допомогою стовпів, що містять сенсорні модулі, обчислювальні модулі та комунікаційне обладнання.
Камери, розташовані вздовж дороги, контролюють стан проїжджої частини, аналізують зображення і надсилають сповіщення MDOT і підключеним водіям. Проєкт має на меті зменшити затори на дорогах, уникнути аварій і підвищити ефективність управління дорожнім рухом.

 

Джерело: budport.com.ua

Поділитися в соцмережах