АВТОДОРЕКСПО

10-12 листопада 2021
ВЦ «КиївЕкспоПлаза»

11-13 листопада у передмісті Києва з успіхом відбувся 18-й Міжнародний форум дорожнього будівництва АВТОДОРЕКСПО. Попри пандемію, захід вдвічі збільшив виставкову площу, представив 70 компаній-учасниць і понад 40 одиниць техніки. Відвідали подію майже 2000 фахівців з усієї України, а перші продані машини їхали до своїх власників просто з виставкового майданчика.

Традиційно на початку листопада дорожники з усієї України зустрічаються на форумі АВТОДОРЕКСПО. Цьогорічний захід став, без перебільшення, феноменальним, адже, попри пандемію та невизначеність, збільшив свої площі вдвічі. Експозиція АВТОДОРЕКСПО 2020 вперше розмістилися на заміській локації у КиївЕкспоПлазі, завдяки чому змогла запросити всі зацікавлені компанії. Учасниками форуму стали 70 компаній – з України, Білорусі, Данії, Німеччини й Туреччини, які разом представили понад 140 брендів техніки, обладнання й матеріалів. Два майданчики – у павільйоні і й просто неба – були дійсно видовищними і яскравими та вмістили понад 40 одиниць великогабаритної техніки.

Серед найбільших експонентів цьогорічного АВТОДОРЕКСПО були компанії E-MAK, MARINI MAKINA, SIGMA ASPHALT, АГСОЛКО УКРАЇНА, АЙ ПІ ТІ ГРУП, АМАКО УКРАЇНА, АТМОСФЕРА ДОРІГ, ВІРТГЕН УКРАЇНА, ДОРМАШ ГРУП, ЕВЕРЛАСТ, ЕТС-КИЇВ, ЄВРОІЗОЛ-ГЕОСИНТЕТИКС, ЄВРОФОРМАТ, ІНТЕР КЕМІКАЛ ПРОДАКТС, КОНСТРАКШН МАШИНЕРІ, КОНСТРАКШЕН ЕКВІПМЕНТ ДГ, КРЕМЕНЧУЦЬКИЙ ЗАВОД ДОРОЖНІХ МАШИН, ПЕГАС СТ, ПРОМТЕХСЕРВІС, СТІМ-УКРАЇНА, ТЕРМІНАЛ, ТРІНІТІ-ГРУП, ЦЕППЕЛІН УКРАЇНА, ЮРОМАШ та інші.

Найголовніша перевага форуму АВТОДОРЕКСПО для фахівців – це точна спрямованість події на тематику доріг. Тут експонується широкий спектр рішень для проектування, утримання, ремонтування й будівництва доріг мостів. Зокрема, експонуються асфальтоукладальники та котки, дорожні фрези та навантажувачі, екскаватори та грейдери, машини та заводи для виготовлення асфальтобетонних сумішей і бітумних емульсій, спеціальні матеріали та хімія для дорожньої галузі, дорожні та сигнальні знаки, матеріали й техніка для нанесення дорожньої розмітки, бар’єрні огородження і засоби захисту, світловідбивні та шумозахисні екрани, лабораторне обладнання, рішення для контролю якості та багато іншого.

Одну з найбільших експозицій – площею понад 300 квадратних метрів – цього року представила компанія «ВІРТГЕН УКРАЇНА». Вона показувала наживо дві моделі асфальтних котів HAMM, компактний, потужний та універсальний гусеничний асфальтоукладальник Vögele SUPER 1600-3, а також холодну фрезу Wirtgen W200F, здатну виконувати широкий спектр завдань – від регенерації верхніх шарів дорожнього покриття до тонкого фрезерування.

Ще один видовищний стенд належав компанії «ЦЕППЕЛІН УКРАЇНА» і був цілковито розташований на майданчику просто неба. Офіційний представник техніки Caterpillar демонстрував одразу п’ять одиниць техніки: новинку на українському ринку – метрову фрезу САТ РМ313, екскаватор-навантажувач САТ 428 з нової 7-ї серії, фрезу САТ РМ620, та котки САТ СВ10 і САТ 22.

Компанія «ЕТС Київ», офіційний дилер Volvo CE на території України, представляла наживо комплекс техніки для будівництва доріг: автогрейдер SDLG для вирівнювання і переміщення ґрунту, влаштування обочин, а також екскаватор, асфальтоукладальник і коток від Volvo.

На виставці також можна було відзначити зростання інтересу до техніки китайського виробництва. До прикладу, компанія PEGAS ST, що є єдиним офіційним дилером техніки SANY в Україні, презентувала два котки та автогрейдер від свого партнера.

Попри пандемію, цьогорічна виставка АВТОДОРЕКСПО все ж таки не стала виключно українською. До числа учасників долучилися, зокрема компанії з Туреччини. E-MAK MAKINE є виробником асфальтових заводів – у стаціонарному, мобільному та напівмобільному форматах, систем із виготовлення щебеню, устаткування для перероблювання бітуму та вторинної перероблювання асфальту.

Компанія «ТЕРМІНАЛ» – один із провідних постачальників дорожніх бітумів на українському ринку, презентувала клієнтам розширення свого асортименту – з поточного року успішно працює проект із постачання бензинів і дизеля.

Компанія «СТІМ УКРАЇНА» наживо представила на стенді машину для нанесення дорожньої розмітки «Контур 900», що являє собою базове самохідне шасі із низкою модулів доступних до встановлення. Машина може працювати з фарбами чи пластиком, наносити суцільні або крапкову розмітку.

Одним із найвідвідуваніших на площах форуму традиційно став конференц-зал. Науково-практична конференція цього року також зібрала дводенну програму доповідей. А відкрив подію виступ голови Укравтодору Олександра Кубракова. Він відзначив гарну робочу атмосферу заходу і представив плани відомства щодо будівництва доріг на 2021 рік.

Попри усі складнощі й невизначеності 2020 року, форум АВТОДОРЕКСПО вкотре став ключовою подією для вітчизняної галузі дорожнього будівництва. Він дав змогу фахівцям дізнатися про найновіші розробки, побачити десятки одиниць техніки, поспілкуватися із потенційними партнерами та укласти вигідні контракти просто на виставковому майданчику.