АВТОДОРЕКСПО

11-13 листопада 2020
ВЦ «КиївЕкспоПлаза»

Прес-реліз

Подія: 17-й Міжнародний форум з будівництва, експлуатації та проектування автомобільних доріг і мостів АВТОДОРЕКСПО 2019

Дата: 6 – 8 листопада 2019 року

Місце проведення: ВЦ «АККО Інтернешнл» (м. Київ, проспект Перемоги, 40-Б)

Організатор: Виставкова компанія «АККО Інтернешнл»

За підтримки: Державного агентства автомобільних доріг України

З 6 по 8 листопада в Києві проходив головний український форум дорожнього будівництва АВТОДОРЕКСПО. Форум став найбільшим за останні п’ять років в аспекті виставкової площі та кількості представлених компаній. А число фахівців, які відвідали захід, зросла на 17% у порівнянні з минулорічною подією. Масштаб експозиції, склад учасників і рівень ділової активності відбивали стан і перспективи розвитку галузі в цілому.

17-й Міжнародний форум з проектування, будівництва та утримання автомобільних доріг і мостів АВТОДОРЕКСПО показав велику і насичену експозицію за участю 91 компанії з 8 країн світу, які представили більш ніж 150 брендів у 32 товарних категоріях. Площа експозиції відчутно збільшилася – цього року і в павільйоні, і на відкритому майданчику було більше техніки та виставкових стендів, а кількість учасників зросла на 10% у порівнянні з тогорічною подією. Така насичена експозиція закономірно викликала інтерес у фахівців – Форум відвідало понад 2700 людей, що на 17% перевищило показник 2018 року. Як відзначили учасники, цього року серед відвідувачів було більше представників обласних дорожніх служб і приватних будівельних підприємств з різних регіонів України.

На кількісний та якісний ріст АВТОДОРЕКСПО звернули увагу й офіційні особи, які взяли участь у церемонії відкриття заходу. Виконувач обов’язки голови Державного агентства автомобільних доріг України Олег Федоренко зазначив: «Я вважаю, що масштаб Форуму, який ми всі сьогодні спостерігаємо, відповідає тому обсягу фінансування, якого ми досягли за попередні роки. Такий ресурс потрібно вкладати з розумом. Тому я очікую, що сьогодні буде підписано дуже багато угод на постачання не тільки техніки, а, в першу чергу, технологій, які ми повинні застосувати на тій мережі доріг, яку маємо. Вважаю, що в Україні повинен розвиватися свій виробничий потенціал, як цементів, так і бітумів. Я переконаний, що захищений Дорожній фонд дає впевненість і надію на те, що розвиток мережі доріг в Україні буде – в цьому впевнені і замовники, і підрядники».

З цими завданнями успішно впорався форум АВТОДОРЕКСПО, що представив нові технології з усього світу.

Учасники АВТОДОРЕКСПО представили найсучасніші рішення для галузі. Серед них – провідні компанії та світові бренди, такі як Bellator, Comap, Construction Equipment DG, E-Mak Makine, Hofmann, Impianti Gutherm, Kaeser Kompressoren, Marini Makina, Massenza International, Orlen Asfalt, Saint-Gobain Adfors, Volvo, Wirtgen Україна, Zeppelin Україна, Амако Україна, АСБУД-Україна, Астра, Дормаш Груп, Евроізол-Геосинтетикс, Євроформат, ЕТС-Київ, Інформаційні Системи, Колор С.І.М., Кредо-Діалог, Кременчуцький Завод Дорожніх Машин, Лаккет, Оріон, Пластікс-Україна, Пролог ТД, Реттенмайер Україна, Сигнал-Авто, СТІМ-Україна, Термінал-МК, Техкомплект, Трініті Груп, Фрегат, Юромаш та інші.

Експозиція АВТОДОРЕКСПО завжди викликає непідробний інтерес, адже тут наживо демонструється спецтехніка й обладнання для дорожньої галузі: асфальтоукладальники, перевантажувачі, дорожні фрези, рециклери, екскаватори, асфальтні катки, компресори, зразки бар’єрних огороджень, а також пересувні лабораторії та контрольно-вимірювальне обладнання.

Компанія «WIRTGEN УКРАЇНА» представила одразу шість одиниць техніки: укладальник тонких шарів гарячого асфальтобетону для замикання поверхні VÖGELE SUPER 1800-3 SprayJet, укладальник для звичайної укладки з попереднім розбризкуванням бітумної емульсії; перевантажувач VÖGELE MT3000-2 Offset, призначений для рівномірної подачі великої кількості матеріалу і безперебійного укладання із запасом суміші у 45 тонн і витратах 1200 т/год; високопродуктивну холодну фрезу WIRTGEN W100R для широкого кола завдань – від фрезерування верхнього шару до повного видалення дорожнього покриття; а також пневмокатки HAMM HP 280, тандемні катки з двома вібраційними валами HAMM HD+ 110VV і HAMM HD 12VV.

Компанія «ЕТС», ексклюзивний дилер дорожньо-будівельної техніки Volvo CE в Україні, представила на відкритому майданчику гусеничний асфальтоукладальник Volvo P7820D асфальтоукладальник ABG, оснащений електронною системою управління укладанням дорожнього покриття з менеджером налаштувань і шумозахищеним робочим місцем оператора з круговим оглядом. Колісний екскаватор Volvo EW205D має добре збалансовану стійку ходову частину з міцної сталі, вдосконалену електрогідравлічну систему і режим роботи ЕСО для більш ефективної витрати палива при високій продуктивності. Фронтальний навантажувач SDLG L956FH має подовжену колісну базу, що забезпечує його стабільність і стійкість при обсязі ковша в три кубометри і вантажопідйомності п’ять тонн.

Компанія «ZEPPELIN УКРАЇНА» демонструвала асфальтоукладальник Cat SE50VT з розширюваним діапазоном укладання від 2,55 до 5,0 м, який ідеально підходить для роботи на міських вулицях зі змінною шириною. Укладальник являє собою вібробрус, оснащений задніми наповнювачами і вібруючими плитами для стяжки, і вдосконаленою системою підігріву вібробрусу для швидкого і рівномірного нагрівання. Компанія також показала тандемні вібраційні катки: 3-тонний Cat CB32, Cat CB2.7 – ідеальну машину для роботи на невеликих паркувальних майданчиках, узбіччях і додаткових смугах доріг, 9-тонний Cat CB7 з інноваційною технологією кермового управління і прекрасним оглядом з місця оператора.

В павільйоні можна було бачити також макети й окремі компоненти асфальтозмішувальних заводів, освітлювальні щогли, віброплити, заливальники тріщин, гудронатори, рециклери та інше обладнання, зразки матеріалів для армування, будівельну хімію, матеріали та машини для нанесення дорожньої розмітки, дорожні та сигнальні знаки, металеві відбійники, пластикові загородження та багато іншого.

В складі учасників цього року 25% нових компаній – це ще один рекорд АВТОДОРЕКСПО 2019. Один із новачків виставки – всесвітньо відомий виробник компресорного устаткування KAESER KOMPRESSOREN представив кілька зразків компактних компресорів серії MOBILAIR. Вони використовуються на будівельних майданчиках і постачають стисненим повітрям різний пневматичний інструмент. У лінійці MOBILAIR є моделі з дизельним, бензиновим або електричним двигуном. Вони компактні, прості в управлінні й економно витрачають паливо.

Компанія Orlen Asfalt з Польщі вперше на форумі АВТОДОРЕКСПО презентувала свою продукцію – дорожні і промислові бітуми, модифіковані полімерами. Компанія є великим постачальником у 44 країни, в тому числі у 20 країн Європи.

Польська компанія Full Maszyny Budowlane також вперше представила відомий бренд асфальтних заводів – Intrame.

Компанія «Атмосфера Доріг» – ще один новий учасник – запропонувала кілька моделей розпилювачів бітумної емульсії з системою підігріву, які можуть встановлюватися у кузов будь-якого вантажного автомобіля та керуватися з пульта управління.

Турецькі виробники, яких у цьому році було одразу 7, представили широкий асортимент рішень: асфальтобетонні заводи E-Mak, заводи італійської марки Marini, заводи з модифікації бітумів та емульсій Massenza, дробарки та грохоти, сортувальні машини, конвеєри, мобільні і стандартні АБЗ, системи автоматизації, дорожні знаки, інформаційні покажчики і багато іншого.

На майданчик Форуму у цьому році повернулася всесвітньо відома марка AMMANN, яка цього разу була представлена на стенді офіційного дилера – компанії «ЮРОМАШ». AMMANN (Швейцарія) – один з найбільших світових виробників установок для виробництва асфальтових і бетонних сумішей, бітумних емульсій і машин для дорожнього будівництва.

Широко на виставці були представлені і геосинтетичні матеріали. Компанія «Капонір-Груп» представила лінійку георешіток зі скловолокна Adfors GlasGrid®, яка містить в собі кілька типів матеріалів, спеціально розроблених для нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту асфальтобетонних покриттів на дорогах і вулицях, мостах і тунелях, місцях паркування, а також при ремонті навколо каналізаційних люків.

Великим інтересом відвідувачів користувалися також компанії, що пропонують обладнання та послуги для інженерно-вишукувальних робіт, обробки аналітичних даних.

Не бракувало також пропозицій для організації руху і його безпеки. Компанія Hofmann, провідний німецький виробник, який здобув міжнародне визнання, демонстрував невеликі машини ручного управління для дорожньої розмітки, а також машини на базі вантажних автомобілів, демаркаційні та сушильні установки.

Данська компанія Borum Industri – один зі світових лідерів з виробництва дорожньо-розмічальних машин представила техніку для нанесення холодної фарби, гарячого термопластику, спрей-пластику або двокомпонентного матеріалу.

Дізнатися про нові розробки українських і закордонних фахівців, розібратися у тонкощах різних технологій можна було також і на Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні матеріали й технології для будівництва та ремонту автомобільних доріг», організованій ДержДорНДІ. У цьому році захід представив велику дводенну програму на 42 доповіді від представників науки й бізнесу, за участю спікерів з Німеччини, Польщі та Чехії.

Компанія «ЕТС» провела презентацію «Досягнення ідеального дорожнього покриття за допомогою техніки Volvo CE», яку провів експерт світового рівня Мохамед Джаммул.

Таким чином, міжнародний форум АВТОДОРЕКСПО в черговий раз підтвердив свій статус головного виставкового заходу галузі і став дійсно масштабною подією для учасників ринку. За 17 років він став дієвою можливістю для ділового партнерства замовників і постачальників у сфері дорожнього будівництва, адже саме тут презентуються технології й машини, які уже за кілька місяців застосовуються на українських дорогах.