АВТОДОРЕКСПО

дати будуть визначені згодом

10-12 листопада у Києві з успіхом пройшов 19й Міжнародний форум АВТОДОРЕКСПО. Він став найбільшим за останні роки – за площею і кількістю учасників. Відвідали подію понад 2 тисяч фахівців з усієї України та з-за кордону.

Традиційно на початку листопада – наприкінці дорожньо-будівельного сезону – дорожники з усієї України зустрілися на форумі АВТОДОРЕКСПО. Цього року у заході взяли участь 105 компаній із восьми країн світу, які разом представили понад 200 брендів у 43 товарних категоріях.

Завдяки виставковій площі у більш як 13 500 квадратних метрів цьогоріч на виставці демонструвалося по-справжньому багато техніки. У виставковому павільйоні та на майданчику просто неба наживо показували асфальтоукладальники та котки, дорожні фрези та навантажувачі, екскаватори та грейдери, машини для нанесення дорожньої розмітки, крани та підіймальне обладнання, автоцистерни та вантажівки, комерційний автотранспорт і комунальну техніку. На стендах учасників презентували також технології виготовлення асфальтобетонних сумішей і бітумних емульсій, спеціальні матеріали, армування та хімію для дорожньої галузі, дорожні та сигнальні знаки, світлофори та освітлення, бар’єрні огородження і засоби захисту, світловідбивні та шумозахисні екрани, лабораторне обладнання, рішення для контролю якості та багато іншого.

Учасниками цьогорічного АВТОДОРЕКСПО стали компанії CARIS, CML, E-MAK MAKINE, GEKKON, HOFMANN, JAC MOTORS, KÄRCHER, MARINI MAKINA, SAINT-GOBAIN ADFORS, VOLVO CE, АГСОЛКО УКРАЇНА, АЛЕАНДА, АМАКО УКРАЇНА, АСБУД-УКРАЇНА, ВІРТГЕН УКРАЇНА, ЄВРОІЗОЛ-ГЕОСИНТЕТИКС, ЄВРОПА АВТО, ЄВРОФОРМАТ, ЗАВОД СПЕЦТЕХНІКИ ТЕХКОМПЛЕКТ, ЗАВОД ФРЕГАТ, КОРПОРАЦІЯ ВАТРА, МЕТАЛО ГАЛЬВА УКРАЇНА, ПАС+КО ЮА, ПЕГАС СТ, ПРОМТЕХСЕРВІС, СТІМ-УКРАЇНА, ГРУПА КОМПАНІЙ ТДС, ТЕРМІНАЛ, ТРІНІТІ-ГРУП, УНІПРОМ, ЦЕППЕЛІН УКРАЇНА, ЮРОМАШ та багато інших.

Найбільшу і найрізноманітнішу експозицію серед усіх учасників представила компанія «АГСОЛКО УКРАЇНА». У добірці спецтехніки вона демонструвала тритонний фронтальний навантажувач CHANGLIN, фронтальний навантажувач EVERUN та вилковий навантажувач СHL. Компанія також показувала автобетонозмішувачі і вантажівки відомого китайського бренду SITRAK. На виставці також відбулась європейська прем’єра повністю електричного вантажного автомобіля JAC. Електричний двигун має потужність 130 кінських сил, а батареї на 97 кВт вистачить на 200 кілометрів ходу і транспортування вантажів вагою до 2150 кілограмів. Акумулятори вантажівки заряджаються від 0 до 80% всього за 2 години.

Представник всесвітньо відомого бренду СAT, компанія «ЦЕППЕЛІН УКРАЇНА», демонструвала під відкритим небом автогрейдер СAT 120 AWD, гусеничний асфальтоукладальник AP355F, а також універсальний вібраційний коток CAT CB36B і двохвальцевий вібраційний коток СAT CB15. Для компактних умов міста компанія також показувала міні-навантажувач з бортовим поворотом і навісною фрезою CAT 246D3.

Офіційний дилер SANY – компанія «ПЕГАС СТ» – демонструвала на АВТОДОРЕКСПО колісний екскаватор SY155W масою 15 тонн і ковшем 0,7 кубометрів, і тандемний коток STR100C-8S масою 10,5 тонн, шириною вальця 1900 міліметрів.

Новачок цьогорічної виставки – Завод комунальної техніки «Альфатекс» – представив на своєму стенді автокран XCMG XCT25L5_S. Його вантажопідйомність складає 25 тонн, а U-подібна стріла виготовлена за технологією німецької компанії Liebherr, має довжину від 10,5 до 41 метра.

Компанія «ТРІНІТІ-ГРУП» представила полімерні покриття Matacryl для пішохідних і проїжджих поверхонь, сталевих і бетонних мостів, чия зносостійкість у п’ять разів вища, ніж у асфальтобетонів. Компанія також представила холодний асфальтобетон американської компанії QPR, який не потребує перемішування, механічного ущільнення та може укладатися без підігріву.

Серед найбільш високотехнологічних новинок були і безпілотні апарати DJI Enterprise, представлені на стенді компанії QUADRO.ua. В дорожній галузі вони полегшують проведення інженерних вишукувань і проектування, моніторинг процесу будівництва і стану доріг.

Як завжди на АВТОДОРЕКСПО водночас із виставкою працювала також науково-практична конференція «Сучасні матеріали та технології для будівництва та ремонту автомобільних доріг», організована Державним дорожнім науково-дослідним інститутом ім. Шульгіна. Захід відкрила доповідь заступника голови Укравтодору Андрія Івка, який підбив підсумки роботи галузі у році поточному і розказав про плани збудувати 24 тисячі кілометрів доріг протягом наступних трьох років. У дводенну програму конференції увійшли також доповіді науковців про чинні стандарти будівництва та презентації приватних компаній щодо їхніх найновіших розробок для галузі.