Дорожники ремонтують ділянку протяжністю 8 кілометрів регіональної автодороги Р-71 Одеса-Іванівка-Ананьїв-Піщана-Хащувате-Колодисте-Рижавка-/М-05/ в Одеській області, застосовуючи новітні технології. Це експериментальний проект ремонту з додаванням в основу такого матеріалу, як зола.
Автодорога Р-71 – одна з найбільш зруйнованих на Одещині. Вона проходить через Одеську, Черкаську та Кіровоградську області.
«Відновлення автошляху важливе, оскільки цей маршрут використовують для транспортування великої кількості вантажів різного призначення», – йдеться в повідомленні Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.
За допомогою золи та цементу стабілізується основа дорожнього полотна та влаштовується один шар асфальтобетонного покриття товщиною 5 см.
Зола гідровидалення не лише покращує фізичні характеристики сумішей та забезпечує економію коштів, а й є екологічним матеріалом. На 1 м2 передбачено: 80 кг золи та 20 кг цементобетонної суміші.
Завдяки такій технології вартість ремонту ділянки зменшиться приблизно на третину.
Загалом золошлакові матеріали, які утворюються в результаті діяльності теплових електростанцій, можуть активно використовуватися в дорожньому будівництві та виробництві асфальтобетонних сумішей, залізобетонних конструкцій, бетонів, бетонних блоків, насипів доріг та дамб.
Японських інженерів залучать до найскладніших проєктів відновлення – Агентство відновлення
«Перевагою золи є довговічність технологій (у тому числі через водонепроникність). Матеріал швидко набирає міцність та готовий до укладання асфальту через 2 дні. Значно прискорює весь цикл дорожнього будівництва щонайменше на 40%. Крім цього, завдяки золі собівартість виробництва будівельних матеріалів зменшується на 15-20%», – додали в Держагентстві відновлення.
Джерело: budport.com.ua