АВТОДОРЕКСПО

дати будуть визначені згодом

«Математичний» міст – незвичайний дерев’яний міст у Кембриджі

«Математичний» міст – це незвичайний дерев’яний пішохідний міст у Кембриджі, Англія, перекинутий через річку Кем. Його офіційна назва – просто Дерев’яний міст або міст Квінз. Своє прізвисько міст здобув через незвичну конструкцію: він виглядає як арка, проте повністю складається із прямих брусів.
«Математичний» міст був спроєктований Вільямом Етеріджем і побудований Джеймсом Ессексом у 1749 році. Його перебудовували двічі, у 1866 та 1905 роках, проте міст зберіг свій початковий дизайн. Він побудований за надзвичайно складним інженерним проєктом, таким чином, що прямі брусі утворюють округлу арку, звідси і назва.
Розташування брусів являє собою серію дотичних, що описують дугу мосту, з радіальними елементами, які зв’язують дотичні разом і роблять конструкцію жорсткою. Цей тип конструкції дозволяє ефективно використовувати деревину як структурний елемент, а також формувати дерев’яні опорні арки. Аналіз конструкції показує, що тангенціальні елементи майже повністю піддаються стисненню, в той час, як радіальні бруси майже повністю піддаються розтягуванню з дуже незначним напруженням на вигин.
Щодо «математичного» мосту ходять популярні міфи. Зокрема, існує версія, що міст був спроєктований і побудований Ісааком Ньютоном без використання гайок і болтів. Згодом студенти або співробітники університету намагалися розібрати міст і зібрати його назад, але не змогли з’ясувати, як утримати конструкцію разом, і були змушені додати гайки та болти. Насправді ж болти або їх еквіваленти є частиною конструкції. Коли міст був вперше побудований, залізні шипи були забиті в стики із зовнішнього боку, де їх не було видно, що пояснює, чому болти вважалися доповненням до оригіналу. Ньютон не міг брати безпосередньої участі у будівництві, оскільки він помер у 1727 році, за двадцять два роки до того, як міст був побудований.

Поділитися в соцмережах