АВТОДОРЕКСПО

дати будуть визначені згодом

Українці можуть отримати компенсацію за вітчизняне обладнання

Наприкінці вересня в Україні запустили нову програму підтримки українських виробників у межах Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні».
Бізнес зможе отримати 15% компенсації за придбання енергетичного, колісного, будівельного та спеціального обладнання українського виробництва.
Отримати компенсацію можуть юридичні особи та фізособи-підприємці, які придбали відповідне обладнання в українського виробника.
До переліку техніки та обладнання вітчизняного виробництва, покупцям яких держава повертатиме 15%, увійшли майже 140 позицій від 14 компаній. Долучитися до цього списку можуть виробники, які локалізували виробництво на рівні 40% і більше. Компенсуватимуть вартість автобусів, вантажівок, ліфтів, причепів, енергетичного обладнання. Надалі перелік обіцяють поповнювати.
Техніку чи обладнання, за які покупець отримав компенсацію, не можна перепродавати протягом трьох років. В іншому випадку покупець повинен буде повернути державі кошти. Також його позбавлять права на отримання компенсації на наступні три роки.
У програмі беруть участь чотири сторони: виробник обладнання, покупець, уповноважені банки та держава. Щоб на кінцевому етапі покупець отримав компенсацію, виробник повинен звернутися до Мінекономіки та додати свої товари до переліку тих, які підпадають під дію програми.
Для цього виробник має подати електронну заявку до Мінекономіки і надати інформацію про ступінь локалізації, калькуляцію собівартості та технологічні операції, розрахунок питомої ваги витрат на оплату праці. Міністерство проведе перевірку, включить товари до публічного переліку та передасть інформацію банкам, які беруть участь у програмі.
Отримати компенсацію не зможуть підприємства-банкрути, ті, хто мають прострочений на понад пів року податковий борг, підсанкційні або пов’язані з Росією чи Білоруссю підприємства, ті, хто працюють на території боїв чи на тимчасово окупованих територіях.
«Від ухвалення рішення уряду минуло мало часу, але багато підприємств уже подалися на участь у програмі. Це свідчить про її актуальність для національного виробника. Ми продовжуємо приймати заявки; перелік техніки та обладнання буде розширюватися. Плануємо оновлювати перелік щотижня, усе залежатиме від активності підприємств», – зазначав заступник міністра економіки Андрій Телюпа.
Підприємці, які хочуть отримати компенсацію, мають обрати техніку чи обладнання з переліку Мінекономіки. Далі потрібно оплатити обладнання через один з уповноважених банків та подати заявку на компенсацію. До неї треба додати копію платіжного документа та акт приймання-передавання обладнання.
Банк перевірить документи, передасть списки заявників до Мінекономіки, відкриє рахунки, на які переказуватимуть кошти, та виплатить компенсацію. За рік підприємець може отримати максимальну компенсацію в розмірі 10 тис. мінімальних зарплат на відповідний рік, тобто 80 млн грн.
Щоб отримати компенсацію у 2024 році, товар слід придбати до 1 грудня, а заявку подати до 5 грудня. Для техніки, придбаної після 1 грудня, компенсації виплатять у 2025 році. Фінансування залежить від черговості надходження заявок і наявності коштів. Якщо бюджет вичерпається, банки зупинять прийом заявок.

 

Джерело: budport.com.ua

Поділитися в соцмережах