У столиці Південної Кореї, Сеулі, працює цікава автоматизована «система охолодження доріг» для зниження рівня дрібного пилу і температури на дорогах.
Система, призначена для охолодження розпечених доріг і зменшення дрібного пилу, складається з невеликих квадратних розпилювачів води, встановлених по центральній лінії дороги.
Коли система була вперше впроваджена, її активували лише в періоди низького трафіку, оскільки водії скаржилися, що бризки зі спринклерів бруднять їхні автомобілі. Зараз, однак, система також використовується в години пік влітку. Оскільки в найгарячіші місяці температура асфальту опівдні перевищує 60 градусів, а запуск розприскувачів всього на 7 хвилин може знизити температуру асфальту на 20 градусів. Це, своєю чергою, має ефект доміно на прилеглу територію, знижуючи температуру повітря на 3-4 градуси поблизу дороги.
Розпилювачі також допомагають зменшити рівень дрібнодисперсного пилу на 12 мікрограмів протягом весни та осені.
Система зрошування доріг під час спеки працює 5 хвилин кожні 90 хвилин, а для боротьби із забрудненням, спричиненим дрібнодисперсним пилом, вона працює 5 хвилин кожні 120 хвилин.
У 2025 році в Сеулі планують провести науковий аналіз ефективності системи, який дасть конкретну і реалістичну оцінку того, чи використання автоматичних систем зрошування доріг є дійсно корисним для міського прибирання і як системи охолодження. Початковий план полягає в тому, щоб розширити концепцію на більшу кількість доріг по всьому місту. Надалі, її також можна було б адаптувати для використання взимку, аби розбризкувати соляні розчини для боротьби зі снігом.
Однак основна критика системи полягає у використанні води, оскільки в умовах дефіциту води ефективне управління водними ресурсами в системах очищення є більш важливим, ніж будь-коли. Сеул і Тегу поливають свої дороги водою, яка збирається з тунелів метрополітену, і яка природним чином утворюється як надлишок.
Джерело: tomorrow.city