Державне агентство автомобільних доріг України («Укравтодор») розробило проект розвитку мережі доріг Західної України. Про це, як пише ЦТС, повідомили в «Укравтодорі».
Проект передбачає з’єднання обласних центрів Західної України між собою та з існуючими транспортними коридорами швидкісними дорогами з дозволеною швидкістю руху 110-130 км / год.
«Швидкісні дороги необхідні для підвищення мобільності населення та легкості ведення бізнесу. Саме тому – це один з довгострокових пріоритетів «Укравтодору», – зазначив глава «Укравтодору» Олександр Кубрак.
Проект планують повністю завершити через 5 років. У поточному році до реалізації готовий проект з будівництва Північної об’їзної дороги Львова, а також першої черги об’їзних доріг міст Дубно, Стрий і Тернопіль.
Фінансування будівництва об’їзних доріг цих міст передбачено за рахунок кредитних і грантових коштів МФО. «Міжнародні угоди щодо фінансування зазначених об’єктів вже укладені. Процедури закупівлі будуть оголошені в найближчі місяці», – повідомили в «Укравтодорі».
Будівництво Північної об’їзної дороги Рівне для підключення Луцька в мережі швидкісних доріг вже розпочато. Також в планах проектно-кошторисна документація по розширенню «вузьких місць» на автомобільній дорозі М-06 між Рівного та Львовом, загальною протяжністю 47 км.
Міжнародну дорогу М-09 на ділянці Львів-Тернопіль, яка є частиною міжнародного коридору GO Highway, планується розширити до 4 смуг руху по дві в кожному напрямку. Підготовка техніко-економічного обґрунтування здійснюється за рахунок коштів Світового банку.
Надалі передбачено з’єднати коридори М-06 і М-09 між собою нової швидкісної дорогою в районі населених пунктів Ясенів і Золочів Львівської області, а також підключити Івано-Франківськ до автомобільної дороги М-09 за маршрутом Унів – Перемишляни – Рогатин – Івано-Франківськ .
«Середній час поїздки між обласними центрами регіону скоротиться на 20-50%, а від столиці до обласного центру до 25%», – підсумували в «Укравтодорі».
Нагадаємо, раніше ЦТС повідомляв, що в «Укравтодорі» обіцяють 4G-інтернет на всіх дорогах України через два роки.
Джерело: ЦТС