АВТОДОРЕКСПО

листопад 2023
ВЦ «КиївЕкспоПлаза»

Вигнуті дорожні бар’єри поглинають забруднення від машин

Команда дослідників з Імперського коледжу Лондона змоделювала рух повітряних потоків і розробила вигнутий бар’єр, який зможе відводити шкідливі частки повітря від пішоходів і повертати їх назад на дороги.
Доктор Тіллі Коллінз з університетського Центру екологічної політики почала досліджувати вплив придорожніх бар’єрів після того, як помітила серйозне забруднення повітря, спостерігаючи, як її дитина грає на шкільному майданчику біля жвавої лондонської дороги. Вона зробила тривожне відкриття, що ці стіни створюють вихори, де якість повітря стає гіршою, оскільки брудні частки потрапляють у ці вихри.
Згодом команда дослідила ідеї міського дизайну, які б могли пом’якшити ці вихрові ефекти, і результатом стали вигнуті бар’єри. Натхненний аеродромними перегородками та вигнутими звуковими стінами на німецьких і голландських автомагістралях, команда Імперського коледжу виявила, що вигнуті конструкції ефективніше розсіюють і відбивають забруднювачі назад на дороги. Крім того, ці бар’єри також пом’якшать шумове забруднення та зможуть діяти як риштування для збільшення зеленої інфраструктури у великих містах.

 

Джерело: springwise.com

Поділитися в соцмережах