АВТОДОРЕКСПО

дати будуть визначені згодом

На Чернігівщині відкрито рух двома відбудованими мостами

На Чернігівщині відкрили рух двома відбудованими мостами – через річку Білоус на дорозі державного значення М-01 Київ – Чернігів – Нові Яриловичі та модульним мостом через річку Жовідь на трасі Р-69 Київ-Вишгород-Десна-Чернігів.
Про це повідомляє Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України.
«Відтепер транспорт може їхати по капітально відновленому мосту через річку Білоус на автодорозі М-01 – це один з мостів, що забезпечує транспортний зв’язок Чернігова з Києвом по об’їзній обласного центру. Зокрема, це основній маршрут для руху вантажного транспорту», – йдеться в повідомленні.
Рік тому, в ніч на 23 березня, ворог скинув авіабомбу на міст через Десну під Черніговом. Це було єдине на той момент автомобільне сполучення з лівим берегом в напрямку Києва.
«Вибух зруйнував 2 прогони мосту на трасі М-01. Чернігів перетворився на острів. Після деокупації області автомобільне сполучення Чернігова з Києвом Агентство відновлення забезпечило дорогою Р-69 за допомогою тимчасових переправ», – додали в відомстві.
Також відкрито рух через річку Жовідь на трасі Р-69 другим металевим модульним мостом, переданий Чернігівщині від французької гуманітарної місії.
«У грудні Україна отримала від Франції в якості гуманітарної допомоги 3 металеві модульні мости для встановлення на критично важливих маршрутах, серед яких Р-69. Роботи з монтажу 2 мостів на дорозі Р-69 завершили у лютому. На початку березня провели випробування штучних споруд перед введенням в експлуатацію. Сьогодні запрацював другий міст», – підкреслили в Агентстві.
Третій буде змонтовано незабаром, щойно спаде рівень води у річці.
Зазначається, що відновлення повноцінного руху мостами на дорозі Р-69 та М-01 у комплексі дозволяє налагодити якісне сполучення між Черніговом та громадами на протилежному боці Десни та між Черніговом та Києвом.
Для області, де в результаті російської агресії було зруйновано 27 штучних споруд, це суттєво пришвидшить пасажирські перевезення, збільшить вантажообіг та допоможе повернути нормальне життя жителям Чернігівщини.

 

Джерело: cfts.org.ua

Поділитися в соцмережах