АВТОДОРЕКСПО

9-11 листопада 2022
ВЦ «КиївЕкспоПлаза»

Президент підписав закон про аудит безпеки автомобільних доріг

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо управління безпекою автомобільних доріг» № 200-ІХ, ухвалений парламентом 17 жовтня 2019 року.

Документ розроблено з метою імплементації положень європейських директив з аудиту безпеки автомобільних доріг загального користування. Як зазначається в пояснювальній записці, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, автомобільні дороги України є одними з найнебезпечніших для учасників руху, а ризик травмування чи загибелі людей на українських дорогах у 5–6 разів вищий, ніж у розвинених європейських країнах.

Так, закон вносить зміни до законів України «Про дорожній рух» і «Про автомобільні дороги», впроваджуючи поняття «економічні втрати у зв’язку із загибеллю або пораненням (травмуванням) людей у результаті дорожньо-транспортних пригод».

Також документ впроваджує аудит безпеки автодоріг на стадії їх проектування та після вводу в експлуатацію і перевірку безпеки автодоріг під час експлуатації. Закон передбачає обов’язковість проведення аудиту на міжнародних і національних автомобільних дорогах.

Впровадження норм закону дозволить підвищити рівень безпеки на дорогах, знизити рівень аварійності та тяжкості наслідків ДТП, а також сприятиме інтеграції автомобільних доріг загального користування України до міжнародної дорожньої мережі з високим рівнем безпеки інфраструктури.

Джерело: ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ Офіційне інтернет-представництво

Поділитися в соцмережах